Díl dvacátý pátý

Sezóna: 3
Epizoda: 5 (celkově 25)

Putna se stal nočním hlídačem na pile a také tam bydlí. Ševčík chtěl Putnu upálit a pilu vyhodit do povětří, ale chytrý a statečný Kanda zachránil Putnovi život. Při té příležitosti přišel o ten svůj Ševčík, ale nikdo ho nelituje.

Velké štěstí měl Dan, rozhodl se totiž, že po otcově dávném příkladu uteče za hranice, ale představoval si to velmi amatérsky a stěží potokem utekl pohraničářským psům. Ilonka měla díky tomu další nedorozumění se svým mužem: kdyby si dětí víc všímal a hovořil s nimi, nestalo by se to. A Maděra to i uznal.

Stále ještě je jaro 1969. Co přinese našim hrdinům? V Karlových Varech potká Maděra svou dávnou lásku. Dan odmítá jít k maturitě a na rozvedeného Kérlyho dopadne rána, kterou na podzim vystřelil, když žaloval za okupaci Varšavskou smlouvu u mezinárodního soudu v Haagu.

V šestém díle jsou nejdůležitější otázky morální, v něm je skryta tresť celého seriálu: uvidíme, jak se vyrovnají lidé s okupací konkrétně, kdo se zlomí, kdo si zachová páteř a k jakým ironickým absurditám může při tom dojít. Nejsou to jen otázky té dávné doby, ale obecné lidské modelové situace.Komentáře

Zatím nekomentováno

Přidat komentář


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/html/cetnickehumoresky.cz/public_html/domains/zdivocelazeme.cz/www/wp-content/themes/series/comments.php on line 210