O seriálu Zdivočelá země

Do krušnohoří se po skončení války vrací rodák, podplukovník Antonín Maděra, pilot RAF, aby uskutečnil svůj sen chovat koně, který mu překazila válka. Zde potkává partu kluků hrajících si v téměř liduprázdném pohraničí plném opuštěných domů, pobíhajících koní a nejrůznějších zbraní na kovboje. Léto roku 1945 je v blízkosti německých hranic opravdu takovým novodobým divokým západem kde k výstřelu není daleko. Jak odsunutí němci zpoza hranic tak i českoslovenští dobrodruzi si sem přicházejí něco utrhnout a nabrat si z toho co tu mnohdy i nedobrovolně museli dosavadní obyvatelé zanechat…

Osud svádí Mada, jak byl mezi spolubojovníky v anglii nazýván, do největšího statku v okolí, aby tam s kovboji, a zezačátku i trochu podivínským Martinem Kandou, začali hospodařit a bojovat proti osudu. Tím prvním bojem je boj s fašisty přicházejícími z německa. Vede je Karel Kučera, syn původního majitele statku, oficiálně prohlášený za mrtvého. Tento bývalý Maděrův nejlepší kamarád z mládí ukončil před válkou jejich přátelství svým vstupem do řad henleinovců. Nyní se snaží všemi možnými způsoby dostat je ze statku, neboť v něm, či v jeho okolí je ukryt archív spolupracovníků který gestapo nestačilo zničit.

V průběhu děje zjišťujeme pravé poslání Martina Kandy, a sice jako tajného důstojníka bezpečnosti nahradit svého zavražděného předchůdce a najít ukryté dokumenty.

Po překonání jedné překážky přichází další a mnohem větší – únor 1948 a vítězství komunistů ve volbách. Následným represím v padesátých letech se nevyhne nikdo z našich hrdinů. Martin Kanda je propuštěn od bezpečnosti, na všechny je činěn nátlak aby vstoupili do JZD a nejhůře komunistická zloba dopadá na Maděru –  propuštěn z armády, degradován na vojína a následně i uvězněn po vykonstruovaném procesu.

Seriál byl natočen na motivy knih Zdivočelá země a Aukce.

Z prvních dvou řad seriálu byl sestříhán celovečerní film Zdivočelá země.Komentáře Get a Trackback link

Zatím nekomentováno

Přidat komentář


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/html/cetnickehumoresky.cz/public_html/domains/zdivocelazeme.cz/www/wp-content/themes/series/comments.php on line 210

Hledat